Varikozės Gydymas

Be varikozės, varikozė gali sukelti įvairių simptomų ir komplikacijų. Geriausias būdas yra imtis priemonių to išvengti, ypač jei turite rizikos veiksnių. varikozės gydymas šiame straipsnyje.

Venų varikozė yra progresuojanti ir degeneracinė liga, paprastai nėra sunki, tačiau negraži ir gali sukelti diskomfortą. Daugeliu atvejų varikozinių venų gydymas yra paliatyvus, tai reiškia, kad jis padeda palengvinti simptomus ir užkirsti kelią jų progresavimui arba atidėti jo progresavimą. Kitais atvejais jie gali būti gydomi nuolat.

Reikėtų apsvarstyti venų varikozės, išsiplėtusių varikoze, odos ar poodinių riebalų pokyčiais, ir venų varikozės, kurios turėtų užkirsti kelią komplikacijoms ateityje (tromboflebitas, opos ar kraujavimas), venas. Dėl grynai estetinių priežasčių venų varikozė ar voratinklis gali būti gydomi.

Šiame skyriuje trumpai išvardytos įvairios venų varikozės gydymo galimybės. Nepaisant to, svarbu pabrėžti, kad prieš pradedant bet kokį gydymą būtina pasikonsultuoti su kvalifikuotu specialistu, kuris siūlo kiekvienai situacijai tinkamiausią techniką, jos privalumus, trūkumus ir trūkumus, taip pat galimas kontraindikacijas ar komplikacijas. Rekomenduojama.

FIZINĖS HIGIENOS PRIEMONĖS

Tai apima veiksnius, sukeliančius venų varikozę, korekcija, kurie aprašyti prevencijos skyriuje žemiau. Jie negali gydyti varikozinių venų, tačiau jie gali pagerinti simptomus ir išvengti komplikacijų. Turėtų būti kontroliuojamas antsvoris, o lavinant kojų raumenis turėtų būti atliekami pratimai, skatinantys venų grįžimą. Svarbu kruopšti higiena ir kojų odos drėkinimas. Daugeliu atvejų rekomenduojama naudoti elastines kompresines kojines.

VENŲ VARIKOZĖ

Yra daug vaistų, kurie gali veikti padidindami venų įtempimą arba pagerindami eksudato rezorbciją, kiti vaistai gali palengvinti simptomus ar gydyti komplikacijas. Iš esmės tai yra papildomos priemonės kitiems gydymo metodams.

Dažniausi vaistai, gydomi varikoze:

PADIDINKITE VENINĮ GARSĄ

Kai venų varikozė užkrečia veną, jos siena išsiplečia ir susilpnėja. Kai kurie vaistai, galintys sutvarkyti sienelę ir sumažinti plazmos, baltymų ar vandens nutekėjimą į audinį aplink kraujagysles, užkerta kelią patinimui ir sumažina esamą patinimą, pavyzdžiui:

  • Ginkmedžio ekstraktas.
  • Flavonoidas.
  • Escinas.
  • Gotu kola ekstraktas.
  • Hobocastani ekstraktas.

VIETINIS ANTIKOAGULIANTAS

Jie apsaugo nuo trombozės, skatina kraujo apytaką ir riboja arba pašalina raudonųjų kraujo kūnelių kaupimąsi audiniuose.

Komplikacijoms gydyti turėtų būti naudojami kiti vaistai, įskaitant:

  • Preparatai malšina skausmą.
  • Antibiotikai. Jie naudojami nuo infekcijų ir kartais gali būti naudojami opoms gydyti.
  • Antikoaguliantai Be vietinio vartojimo, trombozės rizika kartais reikalauja jų bendro vartojimo.
  • Priešuždegiminis. Sumažinkite uždegimą, kurį sukelia edema ar kitos komplikacijos.
  • Remonto atstovas. Jis daugiausia naudojamas varikozinėms opoms gydyti.
  • Kortikosteroidai. Greitas nuo odos ligų ar egzemos.
  • Diuretikai. Jie dažniausiai naudojami skysčiams pašalinti ir kojų patinimui bei patinimui sumažinti, nors tai ne visada rekomenduojama.

Kai kuriais atvejais yra daugybė kitų vaistų nuo varikozės, ir tai priklauso nuo to, ar tas pats pacientas (taip pat ir gydytojo paskirtas) turi kitų patologinių procesų.

VARIKOZINIŲ VENŲ CHIRURGINIS GYDYMAS

TRADICINIS METODAS ARBA SMAUGIMAS

Tai apima paveiktų venų pašalinimą, supjaustant jas tarp dviejų ligatūrų abiejuose galuose ir pašalinant jas pailginant. Jos šoninės šakos išgaunamos mikrotraumu. Šis gydymas sukelia nemažai problemų, nes, viena vertus, jam reikalinga bendra anestezija ir ilgesnis gijimo laikotarpis, kita vertus, estetinis poveikis nėra labai geras, dėl kurio gali atsirasti kraujosruvų ir skausmas. Be to, laikui bėgant jie grįš į normalią būseną. Atrodo, kad venų varikozė veikia kitas venas.

Be to, išvengiama dvišalės venos naudojimo ateityje atliekant kitas operacijas, tokias kaip   šuntavimo operacija   . Kartais venos pašalinimas gali pakenkti šalia esančiam pakaušio nervui, todėl gali sutrikti jutimas.

MIKROKIRURGIA

Tai modernesnė technika, kai per pažeistą arbatą pašalinama tik pažeista arbata.

Palyginti su tradicine chirurgija, ši technika turi keletą privalumų, nes ji atliekama taikant vietinę nejautrą ir nereikalaujama stacionarinio gydymo, todėl pasveikimas įvyksta beveik akimirksniu, estetinis efektas pagerėja ir tik slopinant paveiktą trajektoriją. Galimybė valgyti sveikas riekeles.

SKLEROTERAPIJA

Tai apima venos vidinės sienelės (endotelio) stimuliavimą, jos uždarymą ir laikymą, tai yra rando virvelės susidarymą, kuri yra be kraujo ir beveik nematoma.

Didžiausia jo problema yra ta, kad jei ji visiškai neužkietėja, venos po kurio laiko gali atsidaryti ir leisti kraujui tekėti, nors technologiniai pokyčiai šią galimybę žymiai sumažino. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad šiais metodais galima išgydyti ne visas varikozines venas.

Iš esmės sklerozę galima pasiekti dviem būdais:

  • Cheminė sklerozė:     chemikalų, sukeliančių šią sklerozę, patekimas į venas. Gali būti naudojamos įvairių rūšių medžiagos:
  • Skystis:     įvedama skysta medžiaga, kuri stimuliuoja ir stiprina venų sienelę.
  • Putplastis:     paprastai naudojamas tas pats produktas, kaip ir ankstesniu atveju, bet putplasčio pavidalu, kuris padidina sąlyčio plotą ir dėl to stimuliuoja endotelį, todėl būtina naudoti mažesnį kiekį. Be to, esant didesniam poveikiui, kietėjimas tampa visapusiškesnis.
  • Užšaldytas     kietėjimas   :   Medžiagos kietėjimas atvėsina daug laipsnių žemiau nulio, o tai padidina gebėjimą stimuliuoti endotelį. Nors šis metodas turėtų būti laikomas hibridiniu metodu, jis yra ir cheminis (dėl suleidžiamos medžiagos), ir fizinis (dėl peršalimo).
  • Kūno kietėjimas:     Venų kietinimas atliekamas fizikiniais metodais, tokiais kaip šviesa (fotokvansavimas ar lazerinis gydymas) arba radijo bangos (radijo dažnis). Veikdamas endotelį, jis iš tikrųjų sudegina endotelį ir iš tikrųjų praranda venas. Iš esmės yra du tipai:

LAZERIU AR ŠVIESIAI KIETĖJANTIS

Lazeris yra monochrominis (monochromatinis) šviesos spindulys, specialiai fotografuojamas spalvos. Šios spalvos ląstelės sugeria šviesos energiją, šilumą ir, kaitindamos save, sunaikina save. Ši žala neturi įtakos aplinkiniams audiniams. Lazeriu gydant varikozę, raudonieji kraujo kūneliai įkaista ir sukietėja, perduodant šilumą endotelio ląstelėms.

Yra keli lazerių naudojimo būdai:

  • Paviršinis lazeris:     tepamas per odą iš išorės. Jis daugiausia naudojamas varikozinėms venoms, vorinių venų ir paviršinėms venoms gydyti. Kontraindikuotina juodaodžiams žmonėms, vartojantiems antikoaguliantus, kurie linkę didinti randus.
  • Vidinis lazeris arba vidinis lazeris:     į veną įstatykite ploną optinį pluoštą ir     judėdami jį uždarykite . Neleidžiama naudoti stipriai sulenktose venose ir kitose situacijose.
  • Fotodinaminė terapija: tai     technologija, kurios metu išorinis lazeris derinamas su chemine skleroze. Gaminys yra padengtas kietinamuoju produktu, kuris labai pagerina lazerio efektyvumą. Kenksminga odai.

RF DAŽNIS

Naudojant radijo bangas, ši radijo banga verčia veną užsidaryti, įvesdama bipolinį kateterį į veną ir tiekdama šiluminę energiją į endotelio sienelę. Jo negalima naudoti esant labai skausmingoms venoms.